InvestičníWeb.cz – CFIG Real Estate vydává první emisi dluhopisů za 250 milionů korun

Společnost CFIG Real Estate z finanční a investiční skupiny CFIG vydává svou první emisi dluhopisů za 250 milionů korun. Veřejná emise bude zahájena 1. července, objednávky jsou otevřeny. Finance budou využity na rozvoj realitní činnosti a nákup nemovitostí do portfolia firmy.

Společnost se zabývá nákupem problematických nemovitostí v dražbách, exekucích, insolvencích či přímými výkupy. Následně u těchto nemovitostí odstraňuje právní vady, čistí je od dluhu a rekonstruuje je. Nemovitosti pak dále pronajímá nebo prodává konečným zájemcům.

„Konsolidovaný zisk skupiny loni dosáhl 92 milionů korun. Rozhodli jsme se, že zisk nebude rozdělen formou dividendy, ale zůstane ve skupině pro její další rozvoj. V dubnu jsme tak mohli navýšit základní kapitál u všech dceřiných společností, v případě Real Estate z 98 na 123 milionů korun. Od tohoto kroku si slibujeme posílení kapitálové přiměřenosti,”

uvádí zakladatel skupiny CFIG Martin Chovanec

Skupina CFIG vstoupila na trh v roce 2012. Její dceřiná společnost CFIG Real Estate je v realitách aktivní od roku 2018. Od té doby se portfolio vlastněných nemovitostí rozrostlo do vyšších desítek a má hodnotu zhruba 220 milionů korun.

Dluhopis nabídne roční zhodnocení 7,5 procenta s ročním vyplácením a splatností ke 30. červnu 2026. Dluhopisy jsou určeny primárně pro menší retailové investory, čemuž odpovídá i nominální hodnota 25 000 korun.

Zdroj a logo: investicniweb.cz