CFIG ARENA! Nový domov FK Pardubice

Ve středu 1. 2. se uskutečnila společná tisková konference FK Pardubice a společnosti CFIG v útrobách už nově rekonstruovaného stadionu. Za účasti představitelů společnosti, klubu a novinářů bylo oznámeno oficiální jméno nového sportoviště. Je jím CFIG ARENA.

Skupina CFIG se stala partnerem FK Pardubice již na začátku nové sezóny. Na středeční tiskové konferenci byla však odtajněna další novinka a to jméno nového stadionu. Nový fotbalový stadion ponese jméno CFIG ARENA.

Zakladatel skupiny CFIG Martin Chovanec (vlevo) a předseda představenstva FK Pardubice Vladimír Pitter (vpravo)

“Snažíme se dlouhodobě spolupracovat s projekty, o kterých si myslíme, že si to zaslouží. Ať už se jedná o charitu, sponzoring či také máme nadační fond.” Komentuje počátek partnerství s klubem na úvod konference Martin Chovanec.

Je dobré podotknout, že právě CFIG podporuje sport v Pardubicích velkou mírou. Mezi podporované kluby patří např. BK KVIS Pardubice (basketbal), Pardubice Stallions (Americký fotbal), Sokoli Pardubice (florbal) nebo 1. házenkářský club Pardubice (házená).

CFIG ARENA se stanem domovem nejen pro hráče a klub FK Pardubice, ale také pro fotbalové fanoušky, kteří do této doby museli dojíždět podporovat klub do Prahy. Celková kapacita CFIG ARENY je 4 600 míst s dominantní východní tribunou.

Význam této události je jak pro klub, tak i pro CFIG podpořen skutečností, že první utkání, které se na půdě CFIG ARENY odehraje, je se současným lídrem tabulky SK Slavia Praha. Není tedy divu, že utkání bylo během pár minut vyprodáno. 

V současné době se pracuje také na označení stadionu, na jehož formě se dlouhodobě spolupracovalo jak s klubem, ale také s městem a památkáři.

Vizualizace označení stadionu na západní tribuně
Vizualizace označení stadionu na jižní tribuně
Vizualizace označení stadionu na severní tribuně