Předběžné výsledky skupiny CFIG za rok 2022

Finanční a investiční skupina CFIG zveřejnila první předběžné výsledky hospodaření za rok 2022. Rok, který sužovala především válka na Ukrajině, ekonomická a energetická krize, byl nejen pro finanční trh v České republice velkým vykřičníkem.

Skupina CFIG prokázala, že patří ke špičce ve svém oboru, a i v těžkých podmínkách na trhu hlásí růst ve vyšších desítkách milionů korun.

Předběžné výsledky hospodaření:

  • Konsolidovaný hrubý zisk: 155 mil. Kč
  • Konsolidovaný zisk EBITDA: cca 210 mil. Kč

Předběžný konsolidovaný hrubý zisk skupiny CFIG se pohybuje ve výši 155 mil. Kč. Což představuje růst o více něž 60 mil. oproti hrubému zisku v roce 2021. Konsolidovaný zisk EBITDA se očekává v hodnotě cca 210 mil. Kč. Oproti zisku EBITDA 132 mil. Kč v roce 2021 se jedná o nárůst více než 70 mil. Kč.

“V CFIG jsme dlouhodobě zvyklí, že každý rok rosteme o vyšší desítky procent. Podle předběžných výsledků můžeme konstatovat, že tento cíl jsme splnili i letos. A to i přes všechny negativní faktory, které započal příchod koronavirové pandemie. Následovala stále probíhající válka na Ukrajině, která akcelerovala růst cen komodit, zejména pak energetického sektoru a toto se projevilo v největší inflaci v ČR v tomto miléniu. V důsledku toho ČNB byla nucena zvyšovat úrokové sazby na nejvyšší úrovně od roku 1999 a tím značně ochlazovat ekonomiku. Troufnu si tedy říct, pokud by rok 2022 byl běžným rokem, náš růst by byl výrazně vyšší.“ 

Komentuje předběžné výsledky ředitel Treasury skupiny CFIG Zděněk Doležal.

Oficiální konsolidované výsledky budou zveřejněny na přelomu měsíce března a dubna, kdy proběhne kontrola auditorem a vydání auditorské zprávy.